„Каталунците“ недоволни от съдията и терена на Милан

< Няма рейтинг >

Футболистите на Барселона се оплакаха от състоянието на терена на Милан и от съдийските решения на Йонас Ериксон след снощния мач между двата тима от четвъртфиналите на Шампионската лига. Двата тима завършиха при резултат 0:0 на „Джузепе Меаца“.

„Каталунците“ поставиха под съмнение уменията на Ериксон да ръководи добре футболни срещи, като заявиха, че ги е ощетил при две спорни положения. В едното основна фигура бе Алексис Санчес, а в другото капитана Карлес Пуйол.

В 16-та минута на срещата вратарят на Милан Кристиан Абиати събори Санчес в наказателното поле, но Ериксон не прецени, че има нарушение. В 77-та минута включилият се в атаката на Барса Пуйол бе дръпнат за фланелката, но съдийски сигнал отново не последва.

„Усетих, че ме дръпнаха за фланелката. И въпреки, че успях да нанеса удар, не се получи толкова добре, колкото, ако не бях задържан. Оплаках се на съдията, но той каза, че няма дузпа“, сподели Пуйол след двубоя.

Наставникът на Барселона Пеп Гуардиола се въздържа от коментари относно съдийството. Той обаче остана неприятно изненадан от състоянието на терена в Милано и посъветва УЕФА да вземе мерки по въпроса.

„Ние идваме и очакваме да видим добър терен, за да може да се получи спектакъл. Тук слънцето не огрява, теренът „не диша“ и състоянието винаги е лошо. Това обаче зависи от ръководителите“, заяви наставникът на Барса.

Милан и Барселона оставиха развръзката на сблъсъка помежду си за ревашна след седмица на „Камп Ноу“. Повечето футболни прогнози предващават много оспорвана битка между двата тима за заветното място на полуфиналите на Шампионската лига.

6 thoughts on “„Каталунците“ недоволни от съдията и терена на Милан

1. Svejo: В 16-та минута на срещата вратарят на Милан Кристиан Абиати събори Санчес в наказателното поле, но Ериксон не прецени, че има нарушение.