Често, преди да се вземе решението за покупка на имоти, първо трябва да се уточнят всички детайли, а също така да се намерят отговорите на някой не маловажни въпроси. Такива са:
Стойността на потенциалният имот за покупка, в сравнение с останалите подобни имоти от дадения регион, които са пуснати в продажба.
Лихвеният процент на кредита (ако се ползва такъв).
Състоянието на икономиката в страната, като например растеж или рецесия. Отрицателното икономическо състояние означава, че сте изправени пред два риска, а именно, да изгубите работата си и така да нямате възможност да покривате разходите си или стойността на закупеният имот да падне под пазарната цена и така да се окажете на загуба от покупката.
Какви са стъпките за покупка на жилищен имот?
Проучване – това е първият етап, където трябва да се вложи труд. Тук трябва да включите три аспекта – от една страна е пазара на имоти с неговите моментни характеристики. Вижте дали се случват повече сделки, или те са много голяма рядкост. Така ще можете да прецените шансовете си, дали е възможно да получите някакво намаление на цената. Ако един имот стои дълго време на пазара, тогава продавачите са по-склонни да правят отстъпки.
Ипотека или потребителски кредит – вторият аспект от проучването, който трябва да се погледне е търсенето на финансиране, ако не разполагате с достатъчно пари в брой. Прегледайте всички възможни банки, за да разберете какви условия за кредитиране предлагат. Вижте лихвените проценти, както и годишният процент на разходите. Най-добре е да попитате за размерът на месечната вноска, така най-добре ще се ориентирате, тъй като само нивата на лихвите не могат да ви ориентират правилно, особено ако не сте запознати с механизмите на кредитирането. След като сте се спрели на някоя банка, тогава се погрижете да получите одобрение за получаване на кредит.
Оглед на имотите и офериране – интернет е най-големият източник на информация, така че там най-добре ще можете да намерите имоти без посредник, като така ще си спестите доста сериозен разход. Направете си списък с няколко имота и се срещнете със собствениците им. Вписвайте всички ваши впечатления и когато направите сравнение между различните имоти, тогава отправете оферта на собственика на този, който ви е харесал най-много. Със сигурност имота ще има някаква цена, но вие можете да се опитате да свалите от нея. Не прекалявайте, отстъпките трябва да бъдат в границите на разумното. Може би продавачът ще направи отстъпка, която може да бъде някъде по средата между обявената цена и вашето предложение.
Покупка – след като сте се договорили, можете да направите предварителен договор, с който да запазите имота за себе си. След като всичко е уговорено, отидете при нотариуса и сключете сделката и вземете нотариалният акт на новото ви жилище.
Svejo: (thumb up) (thumb up) (coffee) (coffee)
Svejo: много полезна ! (thumb up) (thumb up)
Svejo: (thumb up) (thumb up) (thumb up)
Svejo: (thumb up) (thumb up) (thumb up)
Svejo: (thumb up) (thumb up) 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀
Svejo: Добро утро! (coffee) (thumb up) (thumb up) (thumb up)
Svejo: (thumb up) (thumb up) (thumb up)
Svejo: (thumb up) (thumb up) (thumb up)
Svejo: (thumb up) (thumb up) (coffee) 😉 😉 😉
Svejo: (thumb up) (thumb up) (thumb up)
🙂
Svejo: Маймуницата най-отдолу съзнателно търсен ефект ли е?!? 😀 😉 (thumb up) (coffee)
Svejo: (thumb up) (thumb up) (thumb up)
Svejo: Добро утро и долар ден (coffee) (coffee) (coffee)
Svejo: (thumb up) (thumb up) (thumb up)
Svejo: (thumb up) (coffee) (beer)
Svejo: (thumb up) (thumb up) (thumb up)
Svejo: 🙂 🙂 🙂 (thumb up) (thumb up) (thumb up)